Góry

W dniach 15 – 25 lipca 2008 r. ministranci, lektorzy oraz młodzież z terenu parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wzięli udział w letnim wypoczynku wakacyjnym w urokliwej miejscowości Sucha Beskidzka w Beskidzie Sądeckim. Organizacją wyjazdu, jak co roku zajął się ks. Krzysztof Marczak. Czterdziesto-dwu osobowa grupa młodzieży pod opieką trzech pań opiekunek: Niny Wylaź, Elizy Komsty i Marty Skowronek - przez dziesięć lipcowych dni odpoczywała, zwiedzała okolice, zdobywała beskidzkie szczyty. Poznaliśmy historię i obejrzeliśmy najstarszą kopalnię soli w Europie w Bochni, po raz kolejny zwiedzaliśmy Zakopane. Zdobywaliśmy szczyty: Jaśmin, Gubałówkę, ale największą satysfakcję dało nam zdobycie Babiej Góry szlakiem „Akademickiej Perci”. Nasze „emocje” studziły codzienne zabawy w wodzie w pobliskim aquaparku. Był czas na zabawę, ale także i na modlitwę. Uczestniczyliśmy w odprawianych przez ks. Krzysztofa mszach polowych. Nasz wyjazd tradycyjnie uznać możemy za bardzo udany i wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe: panu wójtowi Kazimierzowi Firlejowi - UG w Garbowie oraz pani Alinie Puchała - GOPS w Garbowie. Dziękujemy również za „ słodkości” Hurtowni M. Nurzyński i Piekarni J. Nakonieczny.

sobota,
20 października 2018