Infotmacje dotyczące Chrztu Świętego:

Chrzty z zasady odbywają się w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 10.30.

Dokumenty potrzebne do spisania Aktu Chrztu (Spisanie możliwe jest w tygodniu poprzedzającym chrzest)

- Akt urodzenia osoby przystępującej do chrztu

- Dla osób spoza parafii – Zgoda proboszcza parafii zamieszkania na chrzest w naszym kościele

Dane Rodziców oraz Chrzestnych potrzebne do spisania Aktu Chrztu (imię, nazwisko, data urodzenia, wyznanie, adres zamieszkania)

Zaświadczenia dla Rodziców Chrzestnych

- Osoby spoza naszej parafii odbierają je w kancelarii parafii aktualnego zamieszkania (z podpisem poświadczającym spowiedź)

- Osoby mieszkające aktualnie na terenie naszej parafii otrzymują stosowne zaświadczenie w tutejszej kancelarii

Przypominamy, że Rodzicami Chrzestnymi nie mogą być osoby:

- niepraktykujące lub praktykujące niesystematycznie;

- pozostające w cywilnych związkach małżeńskich lub w wolnych związkach;

- uczniowie objęci obowiązkiem katechezy, a nie uczestniczący w niej w niej podczas edukacji szkolnej.