HISZPANIA (9dni) - 14-22.05.2020 r. /czw-pt/

1 dzień: WARSZAWA–BARCELONA–COSTA BRAVA

/LO 437 14MAY  WAWBCN 09.10-12.20/

Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Barcelony. Przylot na miejsce. Transfer do hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: BARCELONA

Śniadanie. Przejazd do Barcelony, zwiedzanie miasta: kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Wzgórze Montjuich, Kolumna Kolumba, Katedra Św. Eulali, ulica Las Ramblas, powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: MONTSERRAT – SARAGOSSA

Śniadanie. Wyjazd do Montserrat. Zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny. Przejazd do Saragossy połączony ze zwiedzaniem Sanktuarium Matki Bożej Del Pilar, czyli NMP z Kolumny, Aljaferia, katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Logrono.

4 dzień: BURGOS – LEON – ASTORGA

Śniadanie. Logrono: katedra Matki Boże, kościół św. Bartłomieja, most, kościół św. Jakuba, fontanna. Przejazd do Leon połączony ze zwiedzaniem katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Astorga.

5 dzień: PONFERRADA – LUGO – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Przejazd do Ponferrada – miasto na trasie św. Jakuba, a w nim Zamek Teplariuszy. Lugo: mury obronne z czasów rzymskich, romańska katedra z XII w. Przejazd do Santiago de Compostela. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: SANTIAGO DE COMPOSTELA – OVIEDO

Śniadanie. Zwiedzanie katedry Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie  i  Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd do Oviedo: katedra San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo (północna Hiszpania), pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania), kościół San Tirso z IX wieku. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: OVIEDO – PAMPELUNA

Śniadanie. Przejazd do Pampeluny: Pampeluny: Katedra, kościół św. Saturnina i św. Mikołaja, Plaza de Castillo. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Pampeluny.

8 dzień: PAMPELUNA – LLEIDA – BARCELONA

Śniadanie. Zwiedzanie Lleidy: Stara Katedra, dzwonnica, spacer po mieście. Przejazd w okolice Barcelony. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: BARCELONA – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.

/ LO 438  22MAY  BCNWAW  13.10-16.15/

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; transfery autokarem; 8 noclegów w  hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3- osobowe);  8 śniadań kontynentalnych i 8 obiadokolacji trzydaniowych; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe; podatek VAT, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os). -  3950 PLN

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, przewodników lokalnych i inne opłaty związane z realizacją programu. (płatne na miejscu) - ok. 85 EUR , (opłata w EUR może ulec zmianie ponieważ mogą nastąpić podwyżki za wstępy i nikt nie wie  ile będą one kosztować w 2020),

napojów i posiłków na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego); wydatków osobistych.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe „Patron Travel”

poniedziałek,
09 grudnia 2019