29.03.2020 r. – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.      W tym tygodniu wypada 1. czwartek, 1. piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. Adoracja 1-czwartkowa po Mszy św. o g. 17.00. W 1. piątek spowiedź od g. 16.30 i o g. 17.00 Msza św. W 1. sobotę spowiedź od g. 8.30, Msza św. o g. 9.00. Nie ma spotkania kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

2.      W sobotę /4 kwietnia/ dyżurujemy w konfesjonale od 8.30 do 13.00 i od 15.00 do 18.00, aby umożliwić świąteczną spowiedź naszym parafianom.

3.      Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z wytycznymi władz państwowych i kościelnych, podczas Mszy św. w kościele nie powinno przebywać więcej niż 5 osób /nie licząc posługujących/. Dekret Ks. Arcybiskupa sugeruje, że mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Cały dekret można znaleźć na stronie internetowej parafii i na drzwiach kościoła.

4.      Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej po Garbowie. Natomiast Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe w kościele są odprawiane o stałych porach.

5.      Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Jest to 1-sza niedziela miesiąca. W tym roku nie będzie żadnej procesji z palmami. Msze św. w kościele i kaplicach według porządku niedzielnego.

6.      Z posługą do chorych udamy się w poniedziałek po Niedzieli Palmowej od g. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Nie można zgłaszać chorych będących w kwarantannie domowej.

7.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
- Mieszkańcy Janowa                                            - 150 zł
- Of. bezimienna z Garbowa                                 - 100 zł
- Of. bezimienna            z Bogucina                      - 50 zł
- Mieszkańcy Garbowa Dolnego                           - 50 zł
- KŻR z Bogucina /zel. p. Łuczywek/                    - 100 zł
- Mieszkańcy Ożarowa                                           - 150 zł
- Mieszkańcy Borkowa                                           - 220 zł
- KŻR z Woli P. – Granica /zel. p. Wolińska/         - 100 zł
- Of. bezimienna z Woli P.                                      - 40 zł
- Mieszkańcy Moszenek                                         - 140 zł
„Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli jedynie: p. Agnieszka, Ewelina i Renata Nalewajek. „Bóg zapłać”.
W najbliższą sobotę będzie spowiedź, więc sprzątanie kościoła zrobimy w poniedziałek po Niedzieli Palmowej. Na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Woli P.- Kępy – od p. Ireny Smolak do p. Marianny Butryn.

9.      Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela  i Mały Gość Niedzielny.

10.W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Czesław Beda z Gołębia /związany z Garbowem/, l. 77
- śp. Maria Markiewicz z Bogucina, l. 73. Pogrzeb: środa, g. 15.00.
 ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis.

wtorek,
31 marca 2020