08.12.2019 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1.      8 grudnia, to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża, objawiając się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Godzina Łaski – od 12.00 do 13.00. Nasz kościół będzie w tym czasie otwarty. Zapraszamy.

2.      Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.      Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w kancelarii – spotkanie pielgrzymów udających się w przyszłym roku do Hiszpanii.

4.      Trwamy w przeżywaniu adwentu. W każdy adwentowy wtorek zapraszamy na Mszę św. roratnią na godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

5.      W piątek /13 grudnia/ - dzień fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.

6.      Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dnia 15 grudnia, w godzinach od 9.00 do 12.00.

7.      Przypominamy, że w dniach 17-20 grudnia /wt-pt/ będziemy przeżywali w parafii Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy program podamy za tydzień. Prosimy już teraz o właściwe zaplanowanie czasu na te przeżycia.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła.  Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Bożena i Roman Sulenta, Aleksandra Kominek, Emilia Kamińska, Mateusz i Łukasz Rusinek, Ewa i Leszek Filipiak, Jolanta i Mirosław Reszka, Monika Filipczuk, Roksana Bukowska, Patrycja Maj, Izabela i Paulina Kostyła.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 do tej posługi zapraszamy cd. mieszkańców Woli P. od p. Haliny Reszki do p. Jadwigi Wankiewicz.

9.      Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii można jeszcze nabywać wigilijne świece CARITAS.

10.W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Zofia Gałczyńska z Lublina /związana z Garbowem/, l. 66.
     ...Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

poniedziałek,
09 grudnia 2019