Rozpoczęły się zapisy na VI Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – SMAL. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem „Teraz On”. Adresatami SMALu są ludzie młodzi. Dolną granicą wieku jest VI klasa Szkoły Podstawowej.

W tym roku przewodnikiem duchowym spotkania jest wieloletni ojciec duchowny lubelskiego seminarium duchownego, ks. Andrzej Krasowski. Gwiazdy muzyczne spotkania to Good God oraz Siewcy Lednicy – zespół dbający o stronę muzyczną spotkań młodzieży nad jeziorem Lednickim, zapoczątkowanych przez o. Jana Górę.

Oprócz konferencji, wspólnej modlitwy czy pracy w grupach, SMAL to warsztaty adresowane do uczestników spotkania:

·         Język migowy

·         Bębniarski - instrumenty afrykańskie

·         Misyjny

·         Liturgiczny

·         Dziennikarsko-prasowy

·         Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

·         Podstawy Samoobrony (wymagany strój sportowy)

·         Decupage (wymagane nożyczki, pędzel)

·         Dietetyczny

·         Modelarski - puzzle 3D (wymagany pędzelek)

·         Fryzjerski - warkocze na lato (wymagany własny grzebień bądź szczotka, mogą przydać się też spinki)

·         Kosmetyczny - makijaż na lato (wymagane podstawowe zestawy pędzelków do podkładu, pudru, brwi, oczu, ust, róż, lusterko)

·         Ewangelizacyjny

·         Taniec uwielbienia „Worship Style” (wymagany strój sportowy)

·         Psychologiczny - trening redukcji stresu.

Koszty uczestnictwa:

·         Młodzież z parafii Garbów: bezpłatnie

·         Pozostali uczestnicy: Zapisy w lipcu 50 zł / zapisy w sierpniu 60 zł / uczestnicy Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę 50 zł

Zapisy:

·         Młodzież z Garbowa: bezpośrednio u księży w Garbowie

·         Pozostali uczestnicy zapisują się przez Internet: https://odnowa.lublin.pl/index.php/newsy/wydarzenia/kalendarz-wydarze%C5%84/smal/49-smal-spotkanie-mlodych-archidiecezji-lubelskiej.html

Do zobaczenia w Garbowie!

niedziela,
15 lipca 2018