15.07.2018 r.  – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      W dniach 22-29 lipca 2018 r. jest obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Nieodłączną częścią jego obchodów jest Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki tej akcji jest udzielana niezbędna pomoc w zakupie pojazdów na misje. Za tydzień po każdej Mszy św. - poświęcenie naszych pojazdów.

2.      Trwają jeszcze zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w te rekolekcje w drodze. Jak co roku jest też fundusz „Idę z Tobą”.

3.      Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Krosna, Bóbrki i Miejsca Piastowego w sobotę /11 sierpnia/, którą organizuje Akcja Katolicka W programie: sanktuarium bł. Bronisława Markiewicza, zwiedzanie Krosna i muzeów Dziedzictwa Szkła i Przemysłu Naftowego. Koszt pielgrzymki: 110 zł. Zapisy po Mszy św. u pań z Akcji Katolickiej oraz w aptece w pałacu.

4.      Stowarzyszenie „Mój Bogucin” zaprasza na coroczny festyn w Bogucinie, który odbędzie się 22 lipca na stadionie BKS. W programie m.in. nieodpłatne zjeżdżalnie oraz animacje dla dzieci, a dla wszystkich uczestników: konkursy z nagrodami, wokalno-kabaretowe występy, zabawa taneczna oraz inne atrakcje. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej bogucin.net.

5.      Ofiary na dalszą spłatę zadłużenia:
- Jolanta i Kamil Iwan z Garbowa /z racji chrztu/ – 100 zł.„Bóg zapłać”.

6.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościołaNa zaproszenie odpowiedzieli: p. Barbara i Aneta Tatarczak, Paweł, Kamil i Tomasz Sim, Alicja i Monika Kubicka, Agnieszka, Julia i Klaudia Skwarek, Agata Mazurek. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Renaty Sołdaj do p. Teresy Miazek oraz p. Jadwigi Mełgwa do p. Danuty Wójcik.

7.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer wakacyjny/.

8.      W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Paweł Jóźwiak z Dębówki /pochodzący z Woli P./, l. 28
- śp. Jan Karman z Gutanowa, l. 64. Pogrzeb: wtorek, g. 15.00.

...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

niedziela,
15 lipca 2018