Menu

22.04.2018 r. – 4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.      Od dziś do soboty trwają kwartalne dni modlitw o powołania. Włączajmy się w to modlitewne wołanie do Boga o nowych robotników w Winnicy Pańskiej.

2.      Jutro /23 kwietnia/ będziemy przeżywać w naszej parafii odpust św. Wojciecha. Jest to uroczystość dla całej parafii. Wszyscy parafianie powinni więc uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. w kościele: godz. 9.00, 12.00 i 17.00. Sumę odpustową odprawi ks. Józef Trąbka – kapelan Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
Prosimy, niech tym razem obsługę procesji podejmie straż z Borkowa, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Ługowa. Wszystkich odpowiedzialnych za chorągwie i feretrony prosimy do orszaku procesyjnego, a do udziału zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości.

3.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 16.00, tegoroczni kandydaci do bierzmowania złożą uroczyste wyznanie wiary. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich kandydatów i ich najbliższych.

4.      Pielgrzymi wyjeżdżający na początku wakacji do Gruzji i Armenii, są proszeni o dokonywanie wpłat pozostałej kwoty – najpóźniej do końca kwietnia br.

5.      Dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę swojej I-szej Komunii św. w niedzielę – 20 maja o g. 10.30.
Spowiedź dla tych dzieci i ich bliskich będzie w piątek /18 maja/ o g.17.30. Po spowiedzi dzieci będą miały spotkanie.

6.      Wójt Gminy Garbów zaprasza mieszkańców naszej Gminy na bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów Szpitala Wojskowego w Lublinie /10 różnych specjalizacji/. Tzw. „Biała niedziela” odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00-15.00 w Szkole Podstawowej w Garbowie. Rejestracja od g. 9.00 – konieczny dowód osobisty. Szczegóły na plakatach.

Od siebie dodamy: kto chciałby się leczyć pomijając Jezusa – najlepszego Lekarza /tzn. opuszczając niedzielną Mszę św./ - skutek leczenia może być wątpliwy.

7.      Ofiary na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego:
- Of. bezimienna z Wysokiego Mazowieckiego – 100 zł.
- Of. bezimienna z Lublina – 100 zł.  
„Bóg zapłać”.

8.      Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Jolanta i Jakub Zlot, Agata i Bartłomiej Chojnowscy, Aneta Bilik, Barbara Pasternak, Krystyna Pietrak, Henryka Bilik, Ewelina Rak i Lidia Michoń.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę, na g. 8.00 zapraszamy cd. mieszkańców Bogucina od p. Anny Sułek do p. Anny Melcher.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny /numer majowy/.

10.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
- śp. Małgorzata Łepak z Lublina /pochodząca z Karolina/, l. 55
- śp. Stanisław Maziarczyk z Poniatowej /pochodzący z Marianki/, l. 70.
     ...Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Dzisiaj jest

czwartek,
26 kwietnia 2018

(116. dzień roku)

Wyszukiwanie

Święta

Czwartek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Statystyki

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
249993